Hakkımızda

PETEK PROJE Mühendislik Müşavirlik A.Ş. 1997 yılında Ankara’da kurulmuştur. Kuruluşundan günümüze kadar, yurtiçi ve yurt dışında ulaşım ve su yapılarının projelendirilmesi konusunda önemli projeler gerçekleştirmiştir.

PETEK PROJE’nin uzmanlık alanları Barajlar ve Göletler; Otoyollar ve Yollar; Tüneller ve Köprüler; Sulama ve Drenaj; Enerji konularını kapsamaktadır. Firmamız, bünyesinde bulunan, konusunda uzmanlaşmış teknik ve idari personeller tarafından yukarıda belirtilen faaliyet alanlarında Planlama, Projelendirme ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

FIDIC, EFCA ve TMMMB üyesi olan PETEK PROJE, bugün alanında Türkiye’nin en saygın firmalarından biridir. En uygun çözümün bulunmasında gösterilen hassasiyet, hazırlanan projelerdeki uygulamaya yönelik detaylar, ekonomi ve ulusal-uluslararası projelerden edinilmiş teknik deneyim, PETEK PROJE’nin üstlendiği hizmetleri başarı ile yerine getirmesini sağlamıştır.

PETEK PROJE ailesi olarak amacımız, teknoloji ve iletişim alanında yaşanan hızlı gelişmeler sonucu iyice küçülen ve küreselleşen dünyamızın yarattığı rekabet ortamında çağdaş ve bilgisayar destekli mühendislik ve müşavirlik hizmetleri vermek, büyüyerek var olmak ve bunu yaparken önce mühendis olduğumuzu unutmayarak bizleri bugünlere taşıyan dürüstlük ve uyumlu çalışma ilkelerini korumaktır.

Saygılarımızla,

Dursun TEKİNER

İnşaat Yüksek Mühendisi

Yönetim Kurulu Başkanı

Barajlar ve Göletler Otoyollar ve Yollar Tüneller ve Köprüler Sulama ve Drenaj Enerji Araştırma Hizmetleri

2021 © PETEK PROJE MUHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK A.Ş TÜM HAKLARI SAKLIDIR